KONST / Litografier / Färglitografi 14908105
nr 1490 8105
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad HC 39/40, man på spark. Färglitografi, bildmått: 39x30 cm, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 september 2022
kl 20:35:32
17/9 23:17:41
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren